Jak wybrać biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe Wrocław | Storno

Myślisz o powierzeniu rachunkowości swojej firmy profesjonalistom? A może po prostu chcesz zmienić biuro rachunkowe? Pamiętaj, że twoja decyzja musi być przemyślana i nie ograniczać się do wpisania w wyszukiwarce „biuro rachunkowe Wrocław”. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Co wziąć pod uwagę wybierając biuro rachunkowe?

Decyzja o wyborze biura rachunkowego łączy partnerów biznesowych na długi okres. Ten wybór musi być bardzo starannie przemyślany. Trzeba go dokonać, opierając się na możliwie obiektywnych czynnikach. Zanim zdecydujesz się na współpracę z biurem rachunkowym, to musisz mieć świadomość pewnych spraw. We Wrocławiu jest bardzo wiele biur rachunkowych, ale które z nich warto wybrać?

Co wchodzi w zakres usług księgowych oferowanych przez biuro rachunkowe?

Zakres czynności rachunkowych wykonywanych przez profesjonalne biura rachunkowe jest zazwyczaj bardzo podobny. Opierają się one na wymogach prawnych. W skład usług profesjonalnych biur rachunkowych wchodzi: rachunkowość podatkowa oraz obsługa kadrowo-płacowa. Część biur rachunkowych we Wrocławiu próbuje rozszerzać swoją ofertę. W związku z tym proponują na przykład rachunkowość finansowo-zarządczą. Dzięki niej przedsiębiorcy zyskują możliwość obserwowania kondycji finansowej firmy. Jeżeli nasza branża jest związana z jakimiś szczególnymi wymaganiami wobec biura rachunkowego, to powinniśmy je omówić już na samym początku współpracy. Nie zawsze to, co dla nas jest oczywiste też takie będzie dla biura rachunkowego. Na przykład jeżeli zależy nam na stałym kontakcie, to nie powinniśmy wybierać biura, które pracuje tylko w określonych godzinach. Powinniśmy mieć możliwość konsultowania z księgową na bieżąco aktualnych i przyszłych spraw prowadzonych przez biuro rachunkowe. Wrocław jest miastem, w którym rynek usług ciągle się rozwija i nie powinno nam zająć dużo czasu znalezienie biura, które spełni nasze oczekiwania.

Ilość klientów obsługiwanych przez biuro rachunkowe

To kolejna niezwykle istotna kwestia. W teorii każde profesjonalne biura rachunkowe świadczy usługi na takim samym poziomie, niezależnie od tego, ilu obecnie ma klientów. W praktyce niestety bywa z tym różnie. Wszystko zależy od tego, czy trafimy na odpowiednie biuro rachunkowe. Wrocław na szczęście jest na tyle dużym miastem, że w razie niezadowolenia z jego usług, zawsze możemy poszukać innego miejsca, któremu powierzymy nasze finanse. W pewnych biurach każdy klient staje się anonimowy. Jeżeli trafimy pechowo na firmę, w której panuje chaos organizacyjny i rozproszona odpowiedzialność, która czasami występuje w niektórych podmiotach, to istnieje bardzo duże ryzyko, że nie zostaniemy należycie obsłużeni. Natomiast w dobrze zorganizowanym biurze rachunkowym we Wrocławiu możemy się spodziewać indywidualnej opieki nad klientem. Komunikacja z Tobą będzie przebiegała też o wiele sprawniej i łatwiej będzie Ci uzyskać jak najbardziej dogodne dla Ciebie warunki.

Certyfikat Ministerstwa Finansów

Ostatnia istotna sprawa to certyfikat Ministerstwa Finansów. Profesjonalne biuro rachunkowe musi taki posiadać. Dzięki niemu może prowadzić księgi rachunkowe. Jeżeli go nie ma to grożą mu sankcje karne. Certyfikat nie jest wystawiany na biuro rachunkowe, ale na konkretną księgową.

Jeżeli wybierzesz biuro rachunkowe we Wrocławiu, które jest dobrze zorganizowane, oferuje stały kontakt z klientem i ma certyfikat Ministerstwa Finansów, to z pewnością będziesz zadowolony z jego usług.